Eva Yazılım Sunucu satışından kurulumuna ve servisine kadar tüm sunucu sorunlarınıza çözüm üretebilmektedir. Lisanslama, işletim sistemi kurulumu, yedekleme ayarlamasına kadar tüm işlemleriniz yapılmaktadır.

  • Bilişim Teknolojileri

Eva Yazılım teknolojileri daha iyi kullanan KOBİ'lerin rekabette öne geçeceğine inanıyor. KOBİ'lerin ihtiyaçlarına paralel olarak geliştirdiği bilişim danışmanlık hizmetleri ve teknolojiyi destek paketleriyle geniş bir yelpazede en doğru BT çözümlerini üretiyor. Mevcut sisteminizi en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacak önerilerin yanında, şirketinizin ihtiyacına en uygun teknolojik yatırımın belirlenmesine, anti virüs, yedekleme gibi muhtemel sorunların daha başlamadan çözümüne kadar her alanda uzman mühendisleri ile KOBİ'lere sınırsız ve sorunsuz bir teknoloji öneriyor. Siz de bilgi işlem sorunlarınızla nasıl başedeceğinizi yada teknolojinin işletmenize neler kazandıracağını merak ediyorsanız, hizmet verdiğimiz 500'ün üzerindeki KOBİ'de edindiğimiz tecrübeyi sizlerle paylaşmaya hazırız.
BT Danışmanlık Hizmetimiz'in amacı; bilgisayar alt yapınızı ve uygulamalarınızı inceleyerek var olan sorunlara acil olarak çözümler üretmek, yeni teknolojilerle sizleri buluşturmak ve teknolojiyi daha verimli kullanabilmenizi sağlamaktır
BT Danışmanlık paketimiz kapsamında size sunacağımız hizmetler: Donanım Çözümleri, Network Çözümleri, İşletim Sistemi Çözümleri, Yedekleme Çözümleri, Güvenlik Çözümleri, Antivirüs Çözümleri, İhtiyaca Yönelik Eğitim

  • BT Güvenlik Danışmanlığı

Sisteminize zarar veren her türlü yazılımlardan, sizden izinsiz sistemlerinize girilmesinden korunmak istiyor, verilerinizi korumaya özen gösteriyorsanız, sistemlerin saldırgan ve yıkıcı etkenlerden korunması amacıyla hazırlanan paketimiz.
BT Güvenlik Danışmanlığı hizmeti, müşteri sistemlerinin saldırgan ve yıkıcı etkenlerden korunması amacıyla hazırlanmış bir hizmettir. BT Güvenlik Danışmanlığı kapsamında sunacağımız hizmetler: Tüm sistemin dinlenmesi ve açıkların tesbit edilmesi, İnternet erişim güvenliğinin sağlanması, Sunucu güvenliğinin sağlanması, Dosya izinlerinin denetlenmesi, Antivirüs çözümünün oluşturulması, Güvenlik ve antivirüs güncellemelerinin otomatik hale getirilmesi, Güvenlik prosedürlerinin oluşturulması,

  • Lisanslama Çözümleri

Uluslar arası telif hakları anlaşmalarına göre telif sahibinden belirli kullanım hakkı alınmadan bilgisayar programlarının da içinde bulunduğu telif hakları alınmış materyellerin kopyalanması, kullanımı ve dağıtımı yasaklanmıştır. Satış bedava dağıtım veya kişisel kullanım amacıyla yapıldığına bakılmaksızın, bilgisayar yazılımlarının ve yazılım bileşenlerinin kullanım hakkı alınmadan yapılan çoğaltma, kullanımı veya dağıtımı telif hakları ihlalidir. Bilgisayar yazılımları, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında yasal koruma altındadır. Microsoft'un yazılımda öncü olduğu bir gerçek. Rekabet avantajını yakalamak için teknolojiyi kullanıyor ve hep zirvede kalmak istiyorsanız Microsoft'un geliştirmiş olduğu ürünlerin konumlandırılması, kurulumu ve konfigürasyonunda tecrübelerimizi sizinle paylaştığımız hizmetimiz.
Sunacağımız hizmetler: Active Directory Yükseltme, Windows Server 2003 Yükseltme, Exchange Server 2003 Yükseltme, Terminal Servis Yükseltme, ISA Server Yükseltme, SharePoint Portal Server Yükseltme, SQL Server Yükseltme, Small Bussiness Server Yükseltme, System Management Server Yükselme, Windows XP Yükseltme, Office 2003 Yükseltme, İhtiyaca Yönelik Eğitim

  • Yedekleme Çözümleri

Kaybolan veri, kayıp iş gücü ve yeniden üretilmesi çok pahalı bilgi anlamına gelir . Yedeğiniz ne kadar eksiksiz ve yeni olursa o kadar az kaybınız olur ve işinize sorunsuz geri dönersiniz . Hangi sıklıkta yedek almanız gerektiği sizin ne kadar veri kaybetmeyi göze alabildiğinize bağlıdır.
Herkese göre farklılıklar göstermekle birlikte kanunlar finansal ve diğer bazı (laboratuvar sonuçları gibi) verileri belirlenen sürelerde gerektiğinde ibraz edilmek üzere saklamanızı gerektirebilir. Belirlenen süre geçmeden yedeklerinizi silmemelisiniz! Yedek alırken " Konrol Et:Verify " seçeneğini kullanmanız orjinal ve yedeğin aynı olduğunu gösterir. Ayrıca belli aralıklarla yedeklerinizi geri açıp işe yarar yedek alıp almadığınızı kontrol etmelisiniz. Titiz bir dönüşümlü yedekleme yöntemi istediğiniz zamana dönüp verilerinizi kurtarmanızı saglar (Örneğin virüs saldırısından önceye dönebilirsiniz.) En çok kullanılan GFS dönüşümlü yedek yöntemi size hem yönetim ve takibi kolay veri güvenliği sağlar.Sistemli ve düzenli yedekleme hızlı veri kurtarmayı getirir. Mevcut yedekleme sistem ve prosedürleriniz yönetimin belirlediği çalışır olma süresine uyuyor mu? Yedek alırken kullanıcılarınız bekliyor yada kullanıcılarınız çalıştığı için yedek alamıyor musunuz? Birçok uygulama günümüzde artık " online " yedekleme gerektirmektedir. 24 saat üretim yapılırken sistemin kullanıma kapatılması kabul edilemez.
Şirketinizin felaketten kurtarma plan ve hazırlıkları temel fonksiyonlarınızın belirlenen maksimum süre içinde çalışır hale gelmesini sağlamalıdır. Bazı gerçekten kesilmemesi gereken görevler replikasyon gerektirir. (MirrorView ve DoubleTake gibi)
Veriler yaşayan organizmalardır ve sürekli büyürler. Dünyadaki veri miktarı her 12-18 ayda bir ikiye katlanmaktadır. Veri artış oranınızı belirleyip uygun çözümü seçebilmeniz için çeşitli online araçlar mevcuttur.
BIA "Iş Sürekliliği Planı" nın kalbidir ve beklenmeyen bir sistem sorunu karşısında finansal, kanuni ve ticari riskleri sınıflandır. Böylece kurtarma işlemi için öncelikler doğru belirlenir. Analiz sırasında sistemlerin arasındaki bağımlılıklar, kayıplar ve hafifletilebilir riskler incelenir


Döküman
Bu Sayfaya Ait Döküman Eklenmemiş..