Google Adwords organik arama sonuçlarında belirlenen anahtar kelimede reklamınızın görünmesi işlemidir. Google adwords bir reklam kampanyasıdır ve google arama sayfasının sponsor bağlantı bölümünde görüntülenir.

Google reklam kampanyasında Google’da görüntülenmek istenen kelimelerin arama sıklığına göre kelimenin fiyatlarını belirler ve reklam her tıklandığında reklam verenden minimum ve maksimum değerler arasında bir ücret alınır.

EVA Yazılım, Google Adwords hesap yönetimlerinde aşağıdaki süreçleri takip eder.

Reklam verecek olan taraf EVA Yazılım’a hangi kelimelerde görüntülenmek istiyorsa belirtir.

Belirlenmiş olan kelimelerin tıklama başına maliyetleri hesaplanır ve günlük ortalama maliyet çıkartılır.

Reklam veren için bir Adwords hesabı oluşturulur. (Google hesap açma işlemi için herhangi bir ücret talep etmemektedir).Hesap işleminden sonra reklam vermek isteyen için kampanya oluşturulur ve mümkünse oluşturulan hesap Müşteri Merkezim (MM)’e bağlanır.

Reklamlar sürekli olarak kontrol altında tutularak Tıklama başına maliyet sıralamaya göre düşürülür veya yükseltilir.

Kelimelerin yayınlanacağı saatler ve günler hakkında eğer reklam veren bir istekte bulunmamış ise reklamların yayın günleri ve saatleri kelimelerin en çok arandığı saatler tespit edilerek EVA Yazlım tarafından ayarlanır.

Reklam verenlerden gelecek istekler doğrultusunda kelimelerin geçerliliği ile de doğru orantılı olarak kelimelerin ülke genelinde, bölge genelinde, şehir genelinde veya semt genelinde olacak şekilde Google Adwords Reklamının yayınlanması sağlanır.Döküman
Bu Sayfaya Ait Döküman Eklenmemiş..