Pagerank,web sitelerinin kalite derecelerini gösteren sınıflandırma ölçütüdür. Web sitelerinin pagerank değerleri, Google tarafından belirlenmektedir. Google web sitelerinin pagerank değerlerini belirlerken birçok kriteri dikkate almaktadır.

Google’ın belirlemiş olduğu kriterleri yerine getiren web sitelerinin pagerank değerleri Google tarafından periyodik olarak yükseltilmektedir. Burada önemli faktörlerden biri domainin ömrü; yani ne zamandan beri var olduğudur. Diğer önemli bir faktör; özgün içeriktir. Ne kadar özgün içeriğiniz olursa Google o kadar sayfanızı indeksler ve bu da sizin pagerank değerinize katkıda bulunur. Tabi tüm bunlar yeterli değildir. Google’ın değişen algoritamlarını da düzenli olarak takip etmek ve sitelerde gerekli güncellemeleri yapmak gerekmektedir.

Web sitelerinin pagerank değerlerinin, yükselmesi istenilen anahtar kelimelerde daha kısa sürede üst sıralara gelinmesini ve siteye olan güvenin artmasını sağlamaktadır.Bu tarz sitelerden backlink almak ise SEO (arama motoru optimizasyonu) açısından avantaj sağlamaktadır.

EVA Yazılım uzman ekibiyle Google’ın web siteleri için belirlemiş olduğu kriterlerin yerine getirilmesinde ve pagerank değerlerinin yükseltilmesinde danışmanlık hizmeti vermektedir.


Döküman
Bu Sayfaya Ait Döküman Eklenmemiş..