Web Yazılım kelime itibariyle web tabanlı yazılım uygulamaları anlamına gelmektedir. Fakat günümüzde kullandığımız  web yazılım kelimesi firmaların ihtiyacı olan yazılımları fazlası ile karşılamaktadır. Sadece web sitelerinin uygulamaları değil,

local intranette ve günümüzde kullanımı yaygınlaşan tablet ve akıllı cep telefonlarının uygulamalarında fazlasıyla rol oynamaktadır.

Web sitelerinde 2 farklı sayfa yapısı bulunmaktadır;

1- Statik Sayfalar

Ziyaretçiye sadece hazırlanan sabit sayfanın içeriğini gösterir ve internet üzerinde sabit bilgilerinmizin bulunmasını sağlar(örnek: iletişim ve firma profili gibi..)

2- Dinamik Sayfalar

Dinamik sayfalar ise ziyaretçiyle etkileşim içerisinde bulunan sayfalardır. Bu sayfalar sunucu taraflı kod işleterek ziyaretçiye girilen ve istenen bilgiler doğrultusunda dönüş sağlarlar.

Bu sayfalara birkaç  örnek verecek olursak ;

  1. Kullanıcı Girişi: Sistemde bulunan veri tabanı taranarak kullanıcının sisteme girmeye yetkisi olup olmadığı kontrol edilir. Eğer yetkisi var ise yetkili sayfasına , yetkisiz ise tekrar geldiği noktaya yönlendirilir.
  2. Yönetilebilir web sayfaları: Sürekli web sayfalarında bilgi güncellemesi yapan firmalar yada blog sahipleri , veri tabanında kayıtlı olan sayfalara müdahale ederek varolan sayfaların verilerini gün aşırı yada belirlenen periyotlarla değiştebilir, ve bu sayede sayfanın güncel kalmasını sağlayarak ziyaretçiye daha iyi hizmet vermiş olur.
  3. İntranet Yazılımları: Tek bir sunucuda bulunan veri tabanı sayesinde , firma çalışanları statülerine bağlı olarak bilgi girişi ve güncellemesi yapabalirler, ve bu sayede bürokratik işlemlerin kağıda yazılarak yapılan bölümlerini bir sunucu tarafından online olarak yönetme imkanına sahip olurlar. Bu da firma yada kuruma zamandan ve maaliyetten kazanç sağlar.

Eva Web Yazılım olarak internet sitelerinizin yada işletmelerinizin, web yada intranette ihtiyacınız olan yazılımları gerçekleştirmeye talibiz..


Döküman
Bu Sayfaya Ait Döküman Eklenmemiş..